09.09.2015

Zdrowa kampania

Daniel Milewski kandydatem PiS na Posła

Daniel Milewski został zarejestrowany jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na posła z okręgu obejmującego powiaty wschodniej części Województwa Mazowieckiego. Podobnie jak liderzy koalicyjnych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy, Milewski wystartuje z ostatniego miejsca na liście. Wraz ze swoimi współpracownikami rozpoczął przygotowania do kampanii od… wspólnego biegania mińskimi trasami.

 

- Od jakiegoś czasu Daniel biega tutaj codziennie. Dziś, z okazji zarejestrowania przez PiS jego kandydatury do Sejmu, zapytaliśmy się naszych współpracowników, czy nie mieliby ochoty dołączyć. Przed nami ciężka praca i duże wyzwanie, także kondycyjne, więc uznaliśmy, że im też troszkę ruchu się przyda – mówi radna powiatu Anna Czyżewska.

 

Akcja oczywiście miała również charakter happeningu niosącego ze sobą przesłanie o zdrowej kampanii. – Po pierwsze chciałbym, aby wszyscy kandydaci od samego początku tego wyborczego wyścigu zachowywali się fair play. Ja zobowiązuję się do stosowania najwyższych standardów. Rok temu Maria Koc wygrała wybory do Senatu z hasłem „więcej kultury w polityce” i ten postulat wciąż pozostaje aktualny – zaznaczył Milewski.

 

Drugim argumentem dla którego już na początku przedwyborczych zmagań Milewski mówi o zdrowej kampanii jest szczególny nacisk na kwestie ochrony zdrowia i systemu służby zdrowia. – Stawką tych wyborów jest pozyskanie rządowych środków na dostosowanie mińskiego szpitala do wymogów stawianych przez UE. Jeśli szpital do końca przyszłego roku się nie dostosuje, wówczas może mieć problemy z kontraktowaniem usług przez NFZ. Moim celem jako posła będzie wywalczenie dla nas 15 milionów dotacji na ten cel. Wiem, że gdy Beata Szydło zostanie premierem, ten cel osiągniemy. Skoro środki mogły otrzymywać takie szpitale jak np. ten w Garwolinie, to dla mnie jako mieszkańca powiatu mińskiego i kandydata tego powiatu do Sejmu, jest to po prostu obowiązek – zapowiada Milewski.

 

A po trzecie… najzwyczajniej warto promować zdrowy tryb życia. - Sam korzystam z mińskiego basenu, z tych tras, które w zimie służą do uprawiania narciarstwa biegowego, a poza sezonem zimowym do joggingu. Profilaktyka, regularne wykonywanie badan, rozsądne odżywianie i niezaniedbywanie ruchu to przepis na uniknięcie dużej ilości chorób, szczególnie cywilizacyjnych – mówi kandydat PiS i zaprasza do dyskusji zarówno o tym, co w Mińsku i okolicach powinniśmy zrobić, by było jeszcze więcej możliwości do uprawiania sportu, jak też o kierunkach rozwoju służby zdrowia w powiecie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl