01.06.2016

XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

W dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka, w Sejmie odbędzie się posiedzenie XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jak co roku jest ono okazją do kształtowania postaw obywatelskich młodych Polaków oraz szerzenia wśród nich wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu.

Tegoroczny temat przewodni sesji brzmi: Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Do udziału zaproszono młodzież zainteresowaną działaniem na rzecz swojej społeczności lokalnej. 

Uczniowie i uczennice ubiegający się o mandat posła mieli za zadanie znaleźć i podjąć działania zmierzające do zwiększenia znaczenia pamięci historycznej w społeczności lokalnej. Celem XXII sesji jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci i ich znaczeniu dla historii, dziedzictwa i tożsamości lokalnej.

Podczas posiedzeń SDiM młodzi parlamentarzyści obradują o aktualnych kwestiach społeczno-politycznych, kulturalnych i gospodarczych. Jest to dla nich wyjątkowa okazja do pogłębiania swojej wiedzy o funkcjonowaniu demokracji parlamentarnej oraz impuls do aktywnego uczestniczenia w społeczeństwie obywatelskim, samodzielnego myślenia i budowania własnych opinii o otaczającym świecie. 

 

Z okręgu wyborczego nr 18 do wzięcia udziału w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży zostało zaproszonych 20 uczniów.

Chciałbym serdecznie pogratulować Weronice Kulesza i Dominice Malec ( Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej), Jakubowi Górskiemu i Dominice Ragus ( Z.S. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie), Patrycji Lubelskiej i Michałowi Osińskiemu ( IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach), Dawidowi Krupa i Karolinie Kaczorek (Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej  w Mińsku Mazowieckim), Ewie Dmitruk i Katarzynie Nowak (Publiczne Gimnazjum nr 5 w Siedlcach), Aleksandrze Mróz i Natalii Godlewskiej (I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Sokołowie Podlaskim), Arkadiuszowi Jackowskiemu i Dawidowi Wiacek (Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy), Patrycji Łukaszuk i Kamili Jasińskiej (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach) oraz Michałowi Grodzickiemu i Mariuszowi Gołębiowskiemu ( Zespół Szkół nr 1 w Siedlcach). 

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl