29.09.2015

Wiek szkolny

Mamy gotowy projekt ustawy przesuwającej wiek szkolny

- Jeżeli obejmiemy rządy w Polsce, to jedna z pierwszych przyjętych ustaw będzie dotyczyć przywrócenia obowiązku szkolnego dla dzieci w wieku 7 lat. Młodsze będą mogły iść do szkoły za zgodą rodziców – powiedziała Wiceprezes PiS Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Krakowie.

- Wszystkie fakty i doświadczenia, które płyną z posyłania dzieci 6-letnich do szkoły pokazują, że to była bardzo zła decyzja. Dlatego my przychylamy się do zdania rodziców, ekspertów i pedagogów i proponujemy wprowadzenie zmiany ustawowej. To jest jedna z tych ustaw, którą będziemy chcieli przeprowadzić i przyjąć w ciągu 100 pierwszych dni rządów Prawa i Sprawiedliwości - dodała.

Szydło poinformowała, że „przygotowane zmiany są efektem wielu rozmów i konsultacji, a także obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie, którą koalicja PO-PSL wyrzuciła do kosza”. - W tej chwili rządząca koalicja PO-PSL podejmuje decyzję dotyczące rożnych obszarów naszego życia, a w tym przypadku dzieci 6-letnich, autorytatywnie, bez pytania o zdanie rodziców, pedagogów i ekspertów. Dlatego mamy gotowy projekt ustawy przesuwający wiek szkolny - podkreśliła Wiceprezes PiS.

Kandydatka PiS na premiera wypowiedziała się także na temat zdrowego i właściwego odżywiania uczniów, a więc stołówek szkolnych. - Będziemy dążyć do ich przywrócenia. Stołówki szkolne były gwarancją, że dzieci były nie tylko dobrze i zdrowo żywione. Te posiłki były ciepłe, przygotowane na potrzeby dziecka. Dziś tego nie ma, trzeba do tego wrócić - zaznaczyła Szydło.

ŹRÓDŁO

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl