25.02.2019

Poseł Milewski o nowych propozycjach Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Daniel Milewski spotykał się w poniedziałek z mediami lokalnymi i regionalnymi na konferencji dotyczącej „Nowej Areny Programowej” Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznacza poseł Daniel Milewski wszystkie propozycje, które zostały ujęte w „nowej piątce” są dobrze przemyślane i bilansują się w budżecie państwa. Dla mieszkańców powiatu mińskiego szczególne znaczenie ma propozycja zakładająca przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, co w naszym lokalnym wymiarze związane było z likwidacją dotychczasowej działalności PKS-u. - Od początku kadencji nie tylko realizujemy obietnice składane w 2015 roku, ale też uzupełniamy i wdrażamy nasze propozycje programowe na podstawie setek rozmów, jakie odbywamy w biurach poselskich oraz na otwartych spotkaniach. Problemy dotyczące funkcjonowania komunikacji autobusowej były najczęściej zgłaszanymi podczas spotkań, które odbywałem w poszczególnych miejscowościach powiatu mińskiego w okresie kampanii samorządowej. Doskonałą odpowiedzią na te problemy jest nasza nowa propozycja programowa, którą rząd ma zająć się w pierwszej kolejności - podkreśla poseł Milewski dodając, że rząd Mateusza Morawieckiego odrabia zaległości wytworzone przez wiele poprzednich ekip, gdyż w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów.

Miński parlamentarzysta zaprezentował także założenia pozostałych propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości. Najbardziej popularna jest oczywiście sobotnia zapowiedź rozszerzenia z dniem 1 lipca programu Rodzina 500+ już od pierwszego dziecka. W skład „nowej piątki” wchodzi także likwidacja podatku PIT dla pracowników poniżej 26. roku życia oraz obniżenie kosztów pracy, między innymi poprzez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących. Ostatnim z postulatów, który zostanie zrealizowany już w maju jest program Emerytura + zakładający dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta rocznie.

Poseł Milewski podkreślił, że już najprawdopodobniej we wtorek rząd będzie rozmawiał o szczegółach tych programów. Później będą one prezentowane przez poszczególnych ministrów wraz ze szczegółami dotyczącymi źródeł finansowania. - Jesteśmy ugrupowaniem, które dotrzymuje słowa. To jest fundament naszej polityki, by słowa przekuwać w czyny. Wprowadziliśmy do polskiego życia publicznego nową jakość, gdyż nasi poprzednicy wielokrotnie łamali dane Polakom słowa: podwyższyli wiek emerytalny, podwyższyli VAT, zabrali środki z OFE, choć wcześniej obiecywali zupełnie coś innego. Dzięki uszczelnieniu podatków i znakomitemu rozwojowi gospodarki nie tylko zrealizowaliśmy nasze obietnice, ale znacząco obniżyliśmy deficyt budżetowy. Kolejne działania związane z ograniczeniem szarej strefy pozwolą na sfinansowanie projektów, które zaprezentowaliśmy w sobotę. Zabezpieczyliśmy środki, szczegóły będziemy prezentować w najbliższych dniach i tygodniach. Obecna kondycja polskich finansów publicznych jest najlepsza od wielu lat. Dług publiczny spadł poniżej 50% PKB - podsumowuje poseł Daniel Milewski.

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl