10.04.2015

Obchody 5. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

W piątek 10 kwietnia 2015 odbyły się w Mińsku obchody piątej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

O godzinie 8.41 w mieście zawyły syreny, a chwilę później na skwerze przy Pomniku Smoleńskim został odczytany Apel Pamięci. Uroczystościom towarzyszyła salwa honorowa mińskich żołnierzy oraz obecność licznych pocztów sztandarowych. Po modlitwie i okolicznościowym wystąpieniu zostały złożone kwiaty, zarówno pod Pomnikiem Smoleńskim, jak też popiersiem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Wśród delegacji znaleźli się starosta Antoni Jan Tarczyński z burmistrzem Marcinem Jakubowskim oraz wójtem Antonim Piechoskim, przewodniczący Rady Powiatu Daniel Milewski wraz z radnymi, dyrektor biura poselskiego K. Pawłowicz Monika Skrzyńska oraz przedstawiciele szeregu innych samorządów, szkół i organizacji z terenu całego powiatu. Poranne uroczystości zakończyły się odśpiewaniem pieśni patriotycznych.

O godzinie 18.00 w kościele NNMP pod przewodnictwem ks. dr Marka Sędka została odprawiona Msza święta w intencji ofiar Katastrofy. W homilii ks. Eugeniusz Lewandowski zwrócił uwagę na szczególne zobowiązanie do pamięci i konieczność stawania się przez nas świadkami prawdy.

Ostatnim punktem obchodów był premierowy pokaz filmu „Dama – opowieść o Marii Kaczyńskiej” w MDK. W seansie uczestniczyła reżyser Maria Dłużewska, która po projekcji rozmawiała z gośćmi oraz prezentowała swoją książkę biograficzną o tragicznie zmarłej prezydentowej.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl