06.10.2015

Nowoczesny patriotyzm

Musimy budować gospodarkę opartą na nowoczesnym patriotyzmie

- KGHM, który jest symbolem Lubina, to firma ważna nie tylko dla regionu i dla samego miasta, ale i dla Polski - mówiła Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Lubinie. 

Kandydatka PiS na premiera opowiadała o tzw. podatku miedziowym, którym niesprawiedliwie obciążona została spółka KGHM Polska Miedź.

- Dziś w Polsce musimy budować silną gospodarkę. Gospodarkę, w której jest więcej polskości. Takie firmy jak KGHM, która jest perłą w polskiej gospodarce, powinna być wspierane, promowane, a nie być dodatkowo obciążane finansowo, podatkowo, tak jak dzieje się to teraz, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy. Nie tędy droga. Jeżeli firma przynosi zyski, to powinna mieć możliwość inwestowania w swój rozwój - stwierdziła. 

- Tzw. podatek miedziowy, który KGHM płaci od pewnego czasu, nazywa się podatkiem od wydobycia niektórych kopalin, ale on dotyczy w Polsce tylko jednej firmy, tej najlepiej rozwijającej się - KGHM - zaznaczyła Szydło. - Przygotowaliśmy stosowny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Jeżeli PiS będzie tworzyć rząd ,to zlikwidujemy ten niesprawiedliwy podatek. - dodała

Parlamentarzystka zwróciła uwagę na potrzebę kierowania się nowoczesnym patriotyzmem w celu rozwoju gospodarczego kraju.
- Trzeba budować gospodarkę opartą na nowoczesnym patriotyzmie. Musimy stworzyć takie warunki dla polskiego górnictwa, by mogło się rozwijać i było konkurencyjne. - powiedziała Wiceprezes PiS.

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl