12.01.2018

Kolejne środki na modernizację szpitala i przychodni

Na wniosek posła Daniela Milewskiego w budżecie państwa zawarte zostały dodatkowe środki na modernizację szpitala i przychodni w Mińsku Mazowieckim. Sejm podczas ostatniego posiedzenia uchwalił ustawę budżetową na rok 2018.

- Kiedy wraz z premier Beatą Szydło obiecywaliśmy podczas kampanii wyborczej, że szpital nie zostanie przekształcony w spółkę, podjęliśmy również zobowiązanie pozyskiwania dodatkowych środków na jego modernizację. Dotrzymujemy słowa i realizujemy tę obietnicę przy każdej możliwej okazji. Dziękuję moim koleżankom oraz kolegom posłom z Prawa i Sprawiedliwości za wspieranie mnie w realizacji tego ważnego lokalnego zobowiązania – podkreśla miński poseł Daniel Milewski dziękując senator Marii Koc oraz ministrowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu za wsparcie tej inicjatywy. Teraz środki zostaną przeznaczone na nową porodówkę w szpitalu oraz poradnię stomatologiczną w przychodni.

Skuteczności oraz determinacji w modernizowaniu szpitala i przychodni publicznej rzeczywiście odmówić nie można. Inwestycje w ostatnich latach wyniosły ponad 20 milionów złotych. Sama budowa pawilonu, w którym umieszczono między innymi bloki operacyjne kosztowała 17 milionów. Ponad 4 miliony zainwestowano w modernizację przychodni lekarskiej przy ul. Kościuszki.

- Zmiany w funkcjonowaniu powiatowych placówek ochrony zdrowia, ich modernizacja i liczne nakłady inwestycyjne to wielka zasługa władz powiatu mińskiego. Uczestnicząc w procesie przyznawania przez panią premier Szydło wielomilionowej dotacji na budowę bloku operacyjnego obserwowałam ogromną determinację pana starosty Krzysztofa Płochockiego, który w zarządzie powiatu odpowiada za kwestie ochrony zdrowia. Zmiany, które możemy obserwować to owoc jego ciężkiej pracy. Wraz z panem posłem Milewskim zawsze go wspieramy – mówi wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

Wśród zadań, na realizację których miński SPZOZ otrzyma dodatkowe środki z budżetu państwa, znalazły się między innymi:

 Wyposażenie bloku porodowego w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim – 500 000 zł.

Dofinansowanie zakupu wyposażenia medycznego do Poradni Specjalistycznych Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim – 180 000 zł.

Zadowolenia z dodatkowych pieniędzy na szpital i przychodnię nie kryje dyrektor SPZOZ Artur Więckowski - Dzięki tym środkom możemy dokończyć modernizację przychodni powiatowej poprzez zakup najnowszej generacji unitów stomatologicznych oraz łóżek i wyposażenia rehabilitacyjnego do poradni specjalistycznych w przychodni. Pół miliona złotych przyznane na modernizację bloku porodowego w szpitalu pozwoli tak pokierować trwającym już remontem tego oddziału, by obsługa matek ciężarnych i tych z dziećmi nowonarodzonymi była na najwyższym poziomie, w standardach znanych z placówek prywatnych – zapowiada dyrektor Więckowski pokazując mińskim parlamentarzystom stan prac remontowych na oddziale ginekologiczno- położniczym.

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl