14.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej

Każdy Naród świętuje rocznice, które będąc wpisane w tradycję i historię danego kraju przypominają o wartościach, które jednoczą narodową wspólnotę.

        Obchodzone 14 października Święto Edukacji Narodowej nie tylko przypomina wszystkim o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja, ale zwraca również uwagę na posłannictwo i rolę społeczną tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą.

         Zawodu nauczyciela nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszy mu autentyczne powołanie i twórczy zapał. Nie sposób nie dostrzec jak ważną
i niezastąpioną rolę pełnicie Państwo w procesie kształcenia i wychowywania kolejnych pokoleń Polaków. Jan Zamoyski napisał: „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowane”. Dzięki otrzymywanej od Państwa wiedzy, w kształtowanym poczuciu odpowiedzialności,
ci młodzi ludzie będą budowali nowoczesną i demokratyczną Polskę. Państwa codzienna
i wytrwała praca , pełna poświęcenia i zaangażowania, zasługuje na szczególne uznanie, godne najwyższej pochwały.

       Wszystkim Państwu, dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty życzę sił i wytrwałości w dalszej pracy z młodzieżą. Niech Państwa wiedza i profesjonalizm służą jak najlepszemu wychowaniu młodego pokolenia Polaków.

 

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Daniel Milewski

                                

 

 

 

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl