12.10.2015

Debata przedwyborcza

Daniel Milewski reprezentował PiS podczas regionalnej debaty radiowej.

Problemy komunikacyjne regionu, pomysły na zatrzymanie w Polsce młodych ludzi z Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej oraz sposoby na polepszenie sytuacji materialnej mieszkańców – właśnie te tematy zdominowały pierwszą debatę przed zaplanowanymi na 25 października wyborami parlamentarnymi, która odbyła się w Ostrołęce w sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Jej organizatorem było Polskie Radio RDC oraz serwis eOstrołęka. Wzięło w niej udział 11 kandydatów.

W dyskusji wzięli udział Daniel Milewski (PiS), Adam Koseski (PO), Robert Banasiuk (Ruch Społeczny RP), Tadeusz Nalewajk (PSL), Anna Maria Siarkowska (Kukiz15), Eugeniusz Hutkowski (JOW Bezpartyjni), Paweł Wyrzykowski (KORWIN), Krzysztof Goławski (Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna “Szczęść Boże”), Błażej Makarewicz (Zjednoczona Lewica), Magdalena Daniel (Nowoczesna) i Michał Skrzyniarz (Partia Razem).

Debatę prowadzili Magdalena Bochenek (RDC) i Staszek Orłowski (eOstroleka.pl).

W pierwszej części debaty kandydaci odpowiadali na pytanie dotyczące problemów komunikacyjnych Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej. Od lat nie ma bowiem pomysłu, w jaki sposób rozładować tranzyt w Ostrołęce. Wszystko przez problem jednego ronda, które łączy dwa mosty z dwiema drogami krajowymi. W Ostrowi Mazowieckiej natomiast planowana jest likwidacja węzła Lubiejewska, co oznacza, że cały tranzyt przejeżdżać będzie przez centrum miasta .

W kolejnej części debaty goście mierzyli się z pytaniem dotyczącym młodych ludzi, którzy z różnych powodów zmuszeni się często do emigracji zarobkowej i edukacyjnej. Podobnie jak inne mniejsze miasta w Polsce Ostrołęka i Ostrów Mazowiecka w dalszym ciągu cierpi na odpływ młodych ludzi. Kandydaci na parlamentarzystów odpowiedzieli również na pytania z sali. Jedno z nich dotyczyło żywności genetycznie modyfikowanej.

Daniel Milewski mówił nie tylko o konieczności budowy nowej elektrowni, ale odniósł się do dwóch kluczowych potrzeb w zakresie komunikacji. Obecnie obwodnica Ostrołęki znajduje się na ósmym od końca (na 57) miejscu w planie kolejności realizacji. Milewski zapowiedział, że jeśli mu zaufamy i wygra wybory, to jako poseł będzie zabiegał o umieszczenie tej inwestycji w pierwszej piętnastce. Podczas debaty mówił też o konieczności renowacji trasy kolejowej prowadzącej ze Stolicy przez Wyszków do Ostrołęki. Dziś podróż trwa około 3 godzin, a remont skróci ten czas nawet o połowę.

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl