19.03.2018

Autostrada coraz bliżej!

Poseł Daniel Milewski wraz z dyrektorami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz senator Marią Koc wspólnie podsumowali rozpoczęcie realizacji odcinków składających się na autostradę mającą połączyć Mińsk Mazowiecki z Warszawą oraz Siedlcami.

Podczas konferencji z samorządowcami omówiono również inne inwestycje na drogach krajowych, z których bardzo często korzystają mieszkańcy naszego powiatu. Jak zaznaczył poseł Daniel Milewski rozpoczynając konferencję budowa autostrady to nie tylko realizacja wyborczego zobowiązania, to coś znacznie bardziej istotnego, gdyż „drogi są krwioobiegiem kraju”. - Budowa autostrady do Warszawy to szczególny projekt, ponieważ możemy ją porównać do tętnicy będącej bardzo blisko serca, serca naszego kraju, naszej stolicy - dodał. Miński poseł zauważył, że polityka obecnego rządu kładzie szczególny nacisk na rozwój tych części Polski, które leżą na wschód od Warszawy. - Ta autostrada może okazać się kręgosłupem tego rozwoju. Jest spełnieniem tego to obiecaliśmy mieszkańcom powiatu mińskiego i dotrzymujemy słowa – podkreślił poseł Milewski. Będąca współgospodarzem konferencji wicemarszałek Senatu Maria Koc zwróciła szczególną uwagę na fakt, że poza rozpoczęciem realizacji odcinka do Warszawy, ruszył także projekt budowy autostrady w kierunku Siedlec. Ze strony GDDKiA w konferencji udział wzięli Marian Gołoś - Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, Tomasz Kwieciński - Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Inwestycji oraz Leszek Sekulski - Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami.

 

Autostradę pomiędzy Warszawą, a Mińskiem Mazowieckim rozpoczynać ma Południowa Obwodnica Warszawy. Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” podzielone są na trzy zadania: Zadanie „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km; Zadanie „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km; Zadanie „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km.

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl