01.08.2016

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

"Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką. Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?"

Niektórzy zadają sobie pytanie: czy powstanie było potrzebne? Dzisiaj odpowiedź na to pytanie wydaje się nie mieć znaczenia. Dzisiaj należy w milczeniu skłonić głowę przed tymi, którzy 72 lata temu zapłacili za niepodległość ojczyzny.  Tego, że nie mają szans – nie wiedzieli. Ale Warszawa się obudziła, Warszawa stanęła do walki.

1 sierpnia 1944 roku Warszawiacy stanęli do walki nie po to, by walczyć i zginąć. Oni chcieli walczyć i żyć w wolnej Polsce. Powstali po to, byśmy my mogli dziś powstać  jako Naród wolny i mądry, nauczony błędami historii. Wiara Powstańców w to, że Polska piękna i wolna jest możliwa powinna być wskazówką dla nas. Przypominając sobie ich determinację powinniśmy pamiętać, że oni powstali byśmy i my potrafili powstać po każdym upadku i byśmy ku swoim celom szli wyprostowani. Byśmy powstawali dzięki nim.

1 sierpnia pozornie tylko jest dniem takim jak wszystkie inne, ale jest jednak taki moment, gdy wszystko zmienia się nie do poznania. To właśnie ten moment łączy pokolenie powstańców z pokoleniem dzisiejszym. Łączy współczesność z przeszłością.

Powstańcom chwała. Nie zapomnimy. 

 

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl