02.10.2015

12 zł brutto za godzinę pracy

Proponujemy stawkę minimalną 12 zł brutto za godzinę pracy

Wiceprezes PiS, Beata Szydło złożyła do Sejmu RP projekt ustawy zakładający stawkę minimalną 12 zł brutto za godzinę pracy.

- Można zwołać nadzwyczajne posiedzenia Sejmu i Senatu. Pani premier nie tylko oblewa egzamin z regulaminu Sejmu, ale także oblewa egzamin wyborczy. Obiecuje rzeczy, których nie chce spełniać - uzasadniła decyzję o złożeniu projektu ustawy kandydatka PiS na premiera.

Szydło wskazała, że "jeśli w sprawie wyższych stawek minimalnych za godzinę pracy koalicja PO-PSL oraz Prawo i Sprawiedliwość są zgodne to daje to możliwość współpracy".

- Pani premier ciągle narzeka, że ona wyciąga dłoń do opozycji a nikt z nią nie chce współpracować. Zatem przybyliśmy z pomocą. Premier Kopacz zapowiedziała, że jest gotowa podnieść Polakom stawkę godzinową. Jak rozumiem, jest konsensus w tej sprawie. (..) - stwierdziła.

Kandydatka PiS na premiera odparła także zarzuty zbyt późnego złożenia projektu.

- Nagle 3 tygodnie przed wyborami pani premier pisze na bilboardzie, że Polacy będą więcej zarabiać. Więc ja mogę zapytać, czemu nie wcześniej? - zapytała Wiceprezes PiS Beata Szydło.

ŹRÓDŁO

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl