31.05.2019

Prawo i Sprawiedliwość podsumowuje wybory europejskie

Lokalni liderzy Prawa i Sprawiedliwości - wicemarszałek Maria Koc, poseł Daniel Milewski oraz wicewojewoda Sylwester Dąbrowski podsumowali podczas konferencji prasowej kampanię oraz zwycięskie dla ich środowiska politycznego wybory do Parlamentu Europejskiego.

Więcej

23.05.2019

Spotkanie z marszałek Marią Koc

Na zaproszenie posła Daniela Milewskiego w Mińsku Mazowieckim odbyło się ostatnie przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego spotkanie wicemarszałek Marii Koc z mieszkańcami.

Więcej

14.05.2019

Konferencja prasowa posła Milewskiego

Podczas konferencji „Obroń swoje prawo” poseł Daniel Milewski wraz ze swoimi współpracownikami zaprezentował założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości związane z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Więcej

25.02.2019

Poseł Milewski o nowych propozycjach Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Daniel Milewski spotykał się w poniedziałek z mediami lokalnymi i regionalnymi na konferencji dotyczącej „Nowej Areny Programowej” Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej

20.11.2018

330 milionów dofinansowania na budowę autostrady

W Ministerstwie Infrastruktury pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Budowa autostrady A2, odc. Warszawa (w. Lubelska) - Mińsk Mazowiecki”.

Więcej

04.10.2018

Wybory samorządowe

Z hasłem „Burmistrz bliżej ludzi” Robert Ślusarczyk wraz ze swoimi współpracownikami zaprezentował program „Miasto Większych Możliwości”. Samorządową drużynę Prawa i Sprawiedliwości podczas mińskiej konwencji wspierali także nasi parlamentarzyści.

Więcej

14.09.2018

Gala Stulecia Niepodległości

Z inicjatywy wicemarszałek Marii Koc oraz posła Daniela Milewskiego obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Mińsku Mazowieckim zostały wzbogacone o wyjątkowe wydarzenie muzyczne.

Więcej

06.09.2018

Ruszają prace budowlane na autostradzie A2

Poseł Daniel Milewski wraz z ministrami Patrykiem Jakim i Markiem Chodkiewiczem, a także przedstawicielami GDDKiA oraz wykonawcami zainaugurowali prace na budowie autostrady A2 na odcinku pomiędzy węzłem Lubelska, a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Więcej

05.07.2018

Kolejne środki na modernizację mińskiej służby zdrowia

W Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy na dotacje z budżetu państwa na zadania inwestycyjne w mińskim szpitalu i przychodni. Skuteczne wnioski do budżetu państwa składał w tej sprawie poseł Daniel Milewski.

Więcej

13.06.2018

Obchody Święta Żandarmerii Wojskowej z Prezydentem i Ministrem Obrony Narodowej

W środę 13 czerwca br. Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wzięli udział w obchodach święta Żandarmerii Wojskowej. Uroczystość odbyła się w kompleksie koszarowym Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Więcej

27.04.2018

Społeczna inicjatywa dla ratowania PKS

Z interesującą inicjatywą lokalną wystąpiło trzech Krzysztofów – Miąsko (z Mińska Mazowieckiego), Śledziewski (były radny Kałuszyna) oraz Laskowski (z Mrozów).

Więcej

15.04.2018

Konferencja „Polska jest jedna” z udziałem wicepremiera Glińskiego

Ogólnopolski cykl debat liderów Prawa i Sprawiedliwości, poprzedzony sobotnią konwencją, został zainaugurowany w niedzielę 15 kwietnia w kilku miastach Polski. Tego dnia w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z prof. Piotrem Glińskim – wicepremierem i ministrem kultury.

Więcej

10.04.2018

Rocznica Tragedii Smoleńskiej oraz Dzień Katyński

Poseł Daniel Milewski wraz ze Społecznym Komitetem Uczczenia Pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zaprosili mieszkańców powiatu mińskiego na objęte patronatem Wicemarszałek Senatu Marii Koc uroczystości związane z VIII Rocznicą Tragedii Smoleńskiej oraz Dniem Katyńskim.

Więcej

03.04.2018

Święto sołtysów

Spotkanie sołtysów z terenu powiatu mińskiego

Więcej

29.03.2018

Obchody nowego święta państwowego

Poseł Daniel Milewski oraz Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zorganizowali pierwsze obchody nowego święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Więcej

19.03.2018

Autostrada coraz bliżej!

Poseł Daniel Milewski wraz z dyrektorami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz senator Marią Koc wspólnie podsumowali rozpoczęcie realizacji odcinków składających się na autostradę mającą połączyć Mińsk Mazowiecki z Warszawą oraz Siedlcami.

Więcej

22.02.2018

Kolejny etap rozmów o inwestycjach PKP PLK w powiecie mińskim

W siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe odbyło się spotkanie dotyczące programu inwestycyjnego, w którym wzięli udział poseł Daniel Milewski, starosta Antoni Tarczyński oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu mińskiego.

Więcej

25.01.2018

Trzecia kadencja posła Milewskiego w Radzie Europy

Miński poseł został delegowany do reprezentowania Polski w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy na kolejną kadencję. Podczas pierwszej w tym roku sesji uczestniczył również w pracach specjalnej komisji powołanej do reformy ZPRE.

Więcej

17.01.2018

Planowane inwestycje kolejowe

Nowe przystanki kolejowe i przejazdy bezkolizyjne były głównymi tematami rozmów senator Koc oraz posła Milewskiego z władzami PKP PLK w zakresie inwestycji spółki w powiecie mińskim.

Więcej

12.01.2018

Kolejne środki na modernizację szpitala i przychodni

Na wniosek posła Daniela Milewskiego w budżecie państwa zawarte zostały dodatkowe środki na modernizację szpitala i przychodni w Mińsku Mazowieckim. Sejm podczas ostatniego posiedzenia uchwalił ustawę budżetową na rok 2018.

Więcej

04.01.2018

Nowe oblicze publicznej przychodni lekarskiej

Dobiegł końca kolejny etap prowadzonej przez władze powiatu mińskiego kompleksowej modernizacji obiektów Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Więcej

21.12.2017

Debata samorządowa z Minister Edukacji

Miński poseł Daniel Milewski zaprosił uczniów zaangażowanych w działalność samorządów szkolnych na spotkanie z Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską.

Więcej

05.12.2017

Nowe władze Prawa i Sprawiedliwości w Mińsku Mazowieckim

We wtorek 5 grudnia odbyły się wybory władz mińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję przewodniczącego ponownie powierzono posłowi Danielowi Milewskiemu.

Więcej

14.11.2017

Spotkanie z Minister Elżbietą Rafalską w Mińsku Mazowieckim

14 listopada 2017r. o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską, która przybyła na zaproszenie poseł Krystyny Pawłowicz.

Więcej

13.11.2017

Chcą zwiększenia roli obywateli w samorządzie

Koordynator Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości poseł Daniel Milewski zaprosił media na regionalną konferencję prasową w sprawie projektu ustawy zwiększającej udział obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania organów publicznych.

Więcej

24.10.2017

Podali Karolowi pomocną dłoń

Miński poseł Daniel Milewski został skutecznym ambasadorem akcji „Przybij piątkę – Ręka dla Karola” i włączył w nią największe spółki będące sponsorami polskiego życia sportowego. Dzięki temu przy współpracy z Caritas udało się zebrać co najmniej 12 tys. zł.

Więcej

10.04.2017

Apel pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej

W poniedziałek 10 kwietnia przed mińskim pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej odbyły się uroczystości związane z obchodami 7. rocznicy tej narodowej tragedii.

Więcej

02.04.2017

Raport posła Milewskiego

Program Rodzina 500+ to 1 miliard złotych dla mieszkańców naszego okręgu!

Więcej

27.03.2017

Poseł Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

Zarządzeniem Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego partii, na podstawie decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie zmian organizacyjnych w strukturze Prawa i Sprawiedliwości, poseł Daniel Milewski został powołany na koordynatora okręgowego PiS w okręgu nr 18.

Więcej

17.02.2017

Spotkanie Z PARLAMENTARZYSTAMI PIS

Otwarte spotkanie z politykami przyciągnęło blisko dwustu gości. Poseł Daniel Milewski, wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz profesor Krystyna Pawłowicz podsumowali dotychczasowe osiągnięcia ekipy rządzącej i odpowiadając na liczne pytania omówili polityczne plany na najbliższe miesiące.

Więcej

25.01.2017

ZMIANY W KODEKSIE KARNYM

Wymiar sprawiedliwości powinien służyć obywatelom, a kara powinna być sprawiedliwą i adekwatną do winy sprawcy. Rząd wprowadził zmiany w Kodeksie Karnym.

Więcej

21.01.2017

NOWE OBLICZE MIŃSKIEGO SZPITALA

Wraz z przewodniczącą rady powiatu Anną Czyżewską odwiedziliśmy najnowszą - oddawaną właśnie do użytku - inwestycję publiczną w Mińsku Mazowieckim.

Więcej

01.12.2016

KONIEC „SPORU” O TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY?

Europa poznała już naturę sporu o Trybunał Konstytucyjny, ale opozycja w Polsce nadal próbuje oszukać obywateli. Problem polega na tym, że w sprawie Trybunału najgłośniej krzyczą ci, którzy nie są bez winy.

Więcej

29.11.2016

ZMIANA USTAWY PRAWO O USTROJU SĄDÓW POWSZECHNYCH

Podczas 31. Posiedzenia Sejmu przedstawiłem sprawozdanie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw.

Więcej

10.11.2016

PREMIER PRZYZNAŁA 5 MLN ZŁOTYCH DOTACJI NA MODERNIZACJĘ MIŃSKIEGO SZPITALA

Po ubiegłorocznej wizycie Beaty Szydło w mińskim szpitalu Daniel Milewski obiecał, że jeśli kandydatka PiS zostanie premierem, to nasza placówka otrzyma solidne rządowe wsparcie na realizację zadań inwestycyjnych.

Więcej

03.11.2016

SKARGA NA PRZEWLEKŁOŚĆ POSTĘPOWAŃ BARDZIEJ EFEKTYWNA

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje obywatelom prawo do rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki. Praktyka jednak pokazuje, że sprawy sądowe toczą się latami.

Więcej

19.10.2016

SEJM ZA RATYFIKACJĄ PROTOKOŁU DO KONWENCJI DOTYCZĄCEJ PRACY PRZYMUSOWEJ

Ofiarami pracy przymusowej pada obecnie ok. 21 mln ludzi na całym świecie. Jako członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Spraw Zagranicznych podczas 28. posiedzeniu Sejmu przedstawiłem sprawozdanie o rządowym projekcie ustawy o ratyfikacji Protokołu do Konwencji nr 29

Więcej

14.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej

Każdy Naród świętuje rocznice, które będąc wpisane w tradycję i historię danego kraju przypominają o wartościach, które jednoczą narodową wspólnotę.

Więcej

01.08.2016

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

"Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką. Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?"

Więcej

01.06.2016

XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

W dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka, w Sejmie odbędzie się posiedzenie XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jak co roku jest ono okazją do kształtowania postaw obywatelskich młodych Polaków oraz szerzenia wśród nich wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu.

Więcej

21.04.2016

Rada Europy: Debata o atakach terrorystycznych

Poniżej przedstawiam moje wystąpienie na debacie o atakach terrorystycznych podczas Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

Więcej

19.04.2016

73. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Podczas zarządzonej przez Heinricha Himmlera ostatecznej likwidacji getta, żydowskie formacje podziemne wystąpiły zbrojnie przeciwko Niemcom.

Więcej

13.04.2016

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W 1940 roku funkcjonariusze NKWD rozstrzelali ok. 22 tys. polskich obywateli przetrzymywanych w obozach i więzieniach na terenie Związku Sowieckiego. Wśród zamordowanych była elita przedwojennej Polski

Więcej

10.04.2016

6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Dokładnie 6 lat temu doszło do katastrofy Tupolewa, którym leciało 96 osób, w tym wielu przedstawicieli władz Polski z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim oraz jego małżonką Marią Kaczyńską na czele.

Więcej

08.04.2016

Hormonogram BUS 500 + w kwietniu 2016r.

Harmonogram „BUS 500 +” na terenie działania Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach.

Więcej

07.04.2016

Dyżur poselski

Zapraszam na najbliższy dyżur poselski w poniedziałek 11 kwietnia w Mińsku Mazowieckim.

Więcej

06.04.2016

BUS 500 +

6 kwietnia 2016 roku, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski – wraz ze swoimi współpracownikami – będzie uczestniczył w spotkaniach informacyjnych dotyczących realizacji programu rządowego „Rodzina 500+” w powiecie mińskim.

Więcej

19.10.2015

Piosenka wyborcza

Na koniec niespodzianka w wykonaniu prof. Karola Karskiego :)

Więcej

15.10.2015

Spot w TVN24

Muzyczny komentarz Milewskiego tematem "Szkła Kontaktowego"

Więcej

13.10.2015

Nowa świetlica Caritas

W dawnym węgrowskim biurze senatorskim została otwarta nowa świetlica Caritas.

Więcej

12.10.2015

Debata przedwyborcza

Daniel Milewski reprezentował PiS podczas regionalnej debaty radiowej.

Więcej

11.10.2015

Wsparcie Zbigniewa Kuźmiuka

W spotkaniach na dwa tygodnie przed wyborami Milewskiego wspierał europoseł Mazowsza.

Więcej

10.10.2015

Źródła finansowania

Posłowie PiS debatowali na temat źródeł finansowania propozycji programowych

Więcej

08.10.2015

Debata o zdrowiu

Debata odbyła się w warszawskim Domu Lekarza

Więcej

06.10.2015

Nowoczesny patriotyzm

Musimy budować gospodarkę opartą na nowoczesnym patriotyzmie

Więcej

02.10.2015

12 zł brutto za godzinę pracy

Proponujemy stawkę minimalną 12 zł brutto za godzinę pracy

Więcej

29.09.2015

Wiek szkolny

Mamy gotowy projekt ustawy przesuwającej wiek szkolny

Więcej

24.09.2015

Niespodzianka od kandydatów PiS

W polityce to nie rywalizacja, a współpraca jest najważniejsza

Więcej

18.09.2015

Rolnicy z Prezydentem

Sprawy rolników bliskie sercu Prezydenta

Więcej

09.09.2015

Zdrowa kampania

Daniel Milewski kandydatem PiS na Posła

Więcej

02.09.2015

"Damy radę"

Milewski i Koc zainaugurowali akcję „Damy radę”.

Więcej

18.08.2015

Z prezydentem na Grabarce

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach Święta Przemienienia Pańskiego

Więcej

27.07.2015

Obchody święta Policji

Uroczysty Apel z okazji powiatowych obchodów 96-stej rocznicy powołania Policji.

Więcej

01.07.2015

Nie będzie prywatyzacji szpitala

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło odwiedziła miński szpital, gdzie spotkała się z personelem oraz mieszkańcami miasta.

Więcej

22.06.2015

„Szydłobus” wyruszył w Polskę z.... naszego powiatu

Lider powiatowych struktur PiS Daniel Milewski i jego drużyna byli pierwszymi pasażerami „Szydłobusa”, za którego sterami (podobnie jak w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy) stać będą kierowcy naszego lokalnego przewoźnika, firmy B.A.G.S.

Więcej

26.05.2015

Andrzej Duda prezydentem! Pamiątkowy przejazd „Dudabusa”

Zaraz po ogłoszeniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów liderzy lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości podziękowali mieszkańcom Mińska za zwycięstwo Andrzeja Dudy.

Więcej

22.05.2015

Ostatnia prosta kampanii Andrzeja Dudy

Struktury PiS zaprosiły mieszkańców na okręgową konferencję kończąca kampanię Andrzeja Dudy.

Więcej

18.05.2015

Gala Nagrody „LAURA 2015”

W piątek 15 maja w Auli ZS nr 1 odbyła się XIII Gala Nagrody Powiatu Mińskiego „Laura”.

Więcej

10.04.2015

Obchody 5. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

W piątek 10 kwietnia 2015 odbyły się w Mińsku obchody piątej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Więcej

17.03.2015

Andrzej Duda w Mińsku Mazowieckim

Mińszczanie dopisali na wieść o wizycie kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Tłumnie zgromadzili się pod pomnikiem Konstytucji 3-go Maja i jeszcze przed przyjazdem Andrzeja Dudy wymieniali się kampanijnymi koszulkami, czapkami, ulotkami i gazetkami.

Więcej

Biuro: 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 2a lok.12
tel. 504 838 222
e-mail: biuro@danielmilewski.pl